Renault Megane: Regulacja wysokości przednich pasów bezpieczeństwa

Renault Megane –> Poznajemy samochód –> Pasy bezpieczeństwa –> Regulacja wysokości przednich pasów bezpieczeństwa

Regulacja wysokości przednich pasów bezpieczeństwa


Posłużyć się przyciskiem 7 w celu wyregulowania takiej wysokości, która zapewni położenie pasa obojczykowego zgodne z wyżej podanymi zaleceniami. Nacisnąć na przycisk 7 i podnieść lub obniżyć pas. Po przeprowadzeniu regulacji należy sprawdzić prawidłowe zablokowanie.

Tylne pasy bezpieczeństwa 8

Tylne pasy bezpieczeństwa


Zapinanie, odpinanie i regulacje wykonuje się w taki sam sposób jak przy pasach bezpieczeństwa z przodu.

Za każdym razem, gdy przy tylnej kanapie są wykonywane jakiekolwiek czynności, należy sprawdzić prawidłowe położenie i działanie tylnych pasów bezpieczeństwa.

Tylne pasy bezpieczeństwa


Niżej wymienione zalecenia dotyczą przednich i tylnych pasów bezpieczeństwa.

  • Nie można dokonywać żadnych zmian w elementach oryginalnego systemu zabezpieczeń: dotyczy to zarówno pasów, foteli, jak również ich mocowań. W szczególnych przypadkach (np. montaż fotelika dla dziecka), należy skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.
  •  Nie można stosować dodatkowych elementów, mogących spowodować poluzowanie pasów (np. klamerek do bielizny, klipsów itp.), ponieważ w razie wypadku zbyt luźny pas może być przyczyną powstania obrażeń.
  •  Nigdy nie przekładać pasa obojczykowego pod ramieniem lub za plecami.
  •  Pas może być stosowany do zabezpieczenia tylko jednej osoby na danym miejscu. W żadnym wypadku nie można przypinać pasem dziecka siedzącego na kolanach osoby dorosłej.
  •  Pas nie może być skręcony.
  •  Po wypadku, należy skontrolować działanie pasów i w razie potrzeby je wymienić. Podobnie należy postąpić z pasem nieprawidłowo działającym.
  •  Przy przestawianiu tylnej kanapy należy zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie pasów bezpieczeństwa oraz sprzączek pasów bezpieczeństwa, aby mogły spełniać swoją funkcję.
  •  Trzeba uważać, by wprowadzić klamrę do odpowiedniej obudowy.
  •  Należy pamiętać, aby nie umieszczać przedmiotów w strefie obudowy zamka pasa, gdyż może to utrudnić jego prawidłowe działanie.
  •  Sprawdzić prawidłowe ustawienie zamka (nie może być ukryty, przygnieciony, przyciśnięty, itp. ani przez żadną osobę, ani przedmiot).

    Blokowanie

    Rozwinąć taśmę pasa powoli i bez szarpnięć, wprowadzić klamrę 3 do zamka 5 i spowodować ich zatrzaśnięcie (należy s ...

    Zabezpieczenia uzupełniające przednie pasy bezpieczeństwa

    Zależnie od wersji pojazdu, składają się na nie:  napinacze zwijacza pasa bezpieczeństwa;  napinacze biodrowego pasa bezpieczeństwa ...

    Zobacz tez:

    Włączanie i wyłączanie układu PARKTRONIC
    Lampka kontrolna Włączanie i wyłączanie układu PARKTRONIC Gdy lampka kontrolna świeci się, układ PARKTRONIC jest wyłączony. W takiej sytuacji niedostępna jest również funkcja prowadzenia przy parkowaniu. ...

    Panel obsługi z prawej strony
    Odrzucenie lub zakończenie połączenia Opuszczanie książki telefonicznej/ pamięci powtórnego wybierania Wykonywanie lub przyjmowanie połączenia Przejście do pamięci powt&o ...

    Zatrzymanie samochodu
    Po zatrzymaniu samochodu, trzymając nogę na pedale hamulca, należy ustawić dźwignię w położeniu P: dźwignia skrzyni biegów znajduje się w położeniu neutralnym, zaś koła napędowe są zablokowane mechanicznie. ...

    Categorie