OSTRZEŻENIE Działanie zagłówków może być zakłócone, jeśli
Zagłówki mogą wtedy nie zapewnić przewidzianej ochrony w razie wypadku. Poza tym przedmioty umieszczone przy zagłówkach mogą stanowić zagrożenie dla innych pasażerów. Istnieje zwiększone ryzyko obrażeń! Przy zagłówkach nie należy umieszczać żadnych przedmiotów oraz nie należy stosować pokrowców na zagłówki. |
Zagłówki typu NECK-PRO przy przednich fotelach po stronie kierowcy i pasażera zapewniają dodatkową ochronę głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa podczas wypadku. W trakcie uderzenia w tył pojazdu z siłą przekraczającą określoną wartość zagłówki NECK-PRO przy przednich fotelach są przesuwane w górę i do przodu. Zapewnia to skuteczniejsze podparcie głowy.
Jeśli na skutek wypadku doszło do uruchomienia zagłówków typu NECK-PRO przy przednich fotelach, należy przywrócić ich pierwotne położenie więcej. W przeciwnym razie nie zapewnią one dostatecznej ochrony podczas kolejnego uderzenia w tył pojazdu. Uruchomione zagłówki NECK-PRO są przesunięte do przodu i nie ma możliwości regulowania ich położenia.
Firma Daimler AG zaleca sprawdzenie zagłówków NECK-PRO/ komfortowych zagłówków NECK-PRO po uderzeniu w tył pojazdu w fachowym serwisie.
Cofanie uruchomionych zagłówków NECK-PRO/
komfortowych zagłówków NECK-PRO
Samoczynne zamykanie w razie deszczu
Zamykanie w razie deszczu jest możliwe tylko w
pojazdach z czujnikiem deszczu.
Gdy kluczyk jest w stacyjce w położeniu 0 lub
jest wyjęty ze stacyjki, panoramiczne okno dachowe zamyka się automatycznie:
gdy zaczyna padać deszcz
gdy temperatura zewn ...
Wskazówki dotyczące jazdy z wykorzystaniem
DISTRONIC PLUS
Wskazówki ogólne
Poniżej opisano kilka sytuacji w ruchu drogowym, w
których trzeba zachować szczególną ostrożność. W takich sytuacjach należy
ewentualnie przyhamować. Układ DISTRONIC PLUS zostaje wtedy wyłączony. ...
Wskazówki ogólne
Przy blokowaniu pojazdu można jednocześnie
zamknąć szyby boczne
zamknąć okno dachowe lub panoramiczne okno
dachowe.
W pojeździe wyposażonym w panoramiczne okno dachowe
można następnie zamknąć rolety przeciwsłonecz ...