Hyundai i30: Mocowanie bezpiecznego fotelika dziecięcego z systemem ISOFIX i systemem mocowania zaczepów (opcja)

Hyundai i30 –> System bezpieczeństwa samochodu –> Bezpieczny fotelik dziecięcy –> Mocowanie bezpiecznego fotelika dziecięcego z systemem ISOFIX i systemem mocowania zaczepów (opcja)

Mocowanie bezpiecznego fotelika dziecięcego z systemem ISOFIX i systemem mocowania zaczepów (opcja)


ISOFIX jest znormalizowanym systemem montażu fotelików dziecięcych, który eliminuje stosowanie standardowych pasów bezpieczeństwa dla dorosłych do mocowania fotelika w pojeździe. Umożliwia lepsze i bezpieczniejsze położenie fotelika.

Zapewnia też łatwiejszy i szybszy montaż.

Fotelik z systemem ISOFIX może być montowany wyłącznie wtedy, gdy posiada atest dla danego modelu samochodu, zgodnie z wymaganiami ECE-R44.

Mocowanie bezpiecznego fotelika dziecięcego z systemem ISOFIX i systemem mocowania zaczepów (opcja)


Uchwyty ISOFIX umieszczone są w dolnej części z każdej strony oparć tylnych foteli. Uchwyty te wskazują położenie dolnych zaczepów bezpiecznego fotelika dziecięcego.

Mocowanie bezpiecznego fotelika dziecięcego z systemem ISOFIX i systemem mocowania zaczepów (opcja)


Z każdej strony tylnej kanapy, pomiędzy siedziskiem a oparciem, umieszczona jest para uchwytów ISOFIX wraz z górnym mocowaniem linki na podłodze za tylnymi fotelami. Podczas montażu fotelik powinien zatrzasnąć się w uchwytach mocujących, tak aby był słyszalny szczęk zapadki (sprawdzić przez pociągnięcie) i powinien być zamocowany przy użyciu górnej linki - należy ją zaczepić w odpowiednim uchwycie na podłodze za tylnymi fotelami.

Montaż i eksploatacja fotelika dziecięcego powinny być zgodne z instrukcją montażu dołączoną do fotelika ISOFIX.

OSTRZEŻENIE

Montować bezpieczny fotelik dziecięcy skierowany do tyłu w stronę oparcia znajdującego się w położeniu pionowym, nieodchylonego.

OSTRZEŻENIE

W przypadku wykorzystywania systemu ISOFIX pojazdu do zamontowania bezpiecznego fotelika dziecięcego na tylnym siedzeniu wszystkie nieużywane metalowe zatrzaski lub zaczepy muszą być bezpiecznie umieszczone w odpowiednich klamrach pasów bezpieczeństwa, a pasy muszą być zwinięte za fotelikiem. Zapobiegnie to chwytaniu ich przez dziecko siedzące w foteliku.

Niezabezpieczone metalowe zatrzaski lub zaczepy mogą umożliwić dziecku dosięgnięcie do pasów bezpieczeństwa, co może spowodować uduszenie, poważne obrażenia lub śmierć dziecka znajdującego się w foteliku.

Mocowanie fotelika dziecięcego

1. Aby połączyć fotelik dziecięcy z uchwytem ISOFIX, wcisnąć zaczep fotelika w uchwyt ISOFIX.

Powinien być słyszalny szczęk zapadki.

OSTROŻNIE

Nie dopuścić do porysowania ani przycięcia taśmy tylnego pasa bezpieczeństwa przez zaczep fotelika ISOFIX lub uchwyt ISOFIX podczas montażu.

2. Połączyć zaczep linki mocującej z uchwytem mocującym i dociągnąć, aby unieruchomić fotelik (zobacz strona poprzednia).

OSTRZEŻENIE

 • Nie wolno montować bezpiecznego fotelika dziecięcego pośrodku tylnego siedzenia za pomocą uchwytów ISOFIX. Uchwyty ISOFIX przeznaczone są do montażu fotelików na lewym lub prawym siedzisku tylnego siedzenia. Nie wolno używać uchwytów ISOFIX w niewłaściwy sposób, to znaczy próbować przymocować do nich bezpieczny fotelik dziecięcy umieszczony pośrodku tylnego siedzenia.
 • W przypadku zderzenia uchwyty ISOFIX fotelika mogą nie być wystarczająco wytrzymałe, aby właściwie utrzymać bezpieczny fotelik dziecięcy pośrodku tylnego siedzenia, i mogą ulec uszkodzeniu, powodując poważne obrażenia lub śmierć.
 • Nie wolno montować więcej niż jednego fotelika dziecięcego do dolnego uchwytu mocującego. Nieodpowiednie, zwiększone obciążenie może być przyczyną zniszczenia uchwytów dolnych lub uchwytów zaczepów linki, powodując poważne obrażenia lub śmierć.
 • Foteliki systemu ISOFIX lub kompatybilne z systemem ISOFIX należy mocować wyłącznie w odpowiednich miejscach wskazanych na rysunku.
 • Należy zawsze przestrzegać instrukcji montażu i użytkowania dostarczonych przez producenta bezpiecznego fotelika dziecięcego.

  Mocowanie bezpiecznego fotelika dziecięcego za pomocą systemu mocowania zaczepów (opcja)

  Uchwyty do mocowania zaczepów bezpiecznego fotelika dziecięcego umieszczone są w podłodze, za tylnymi siedzeniami. 1. Przełożyć link ...

  Prawidłowy dobór bezpiecznego fotelika dziecięcego z systemem ISOFIX

  IUF = Odpowiednie w przypadku fotelików dziecięcych ISOFIX ustawianych przodem do kierunku jazdy, zatwierdzonych do używania w danej grupie wagowej X = Nieo ...

  Zobacz tez:

  Przypadki szczególne
   Jeśli ukształtowanie terenu oraz liczne zakręty nie pozwalają na jazdę w trybie automatycznym (np. w terenie górzystym), zalecane jest przejście do trybu ręcznego. Ma to na celu uniknięcie zbyt częstych zmian biegów wymusz ...

  Panel obsługi w drzwiach
    Funkcja 1 Otwieranie drzwi 2 Odblokowanie/ blokowanie pojazdu 3 Elektryczne ustawianie fotela 4 Zapisywanie ustawień foteli, lusterek zewnętrznych i kierownicy 5 ...

  Bezpiecznik pamięci
  Samochód wyposażony jest w bezpiecznik pamięci, umożliwiający zabezpieczenie akumulatora przed rozładowaniem w przypadku garażowania samochodu przez dłuższy czas. Przed zaparkowaniem pojazdu na dłuższy czas wykonać poniższe ...

  Categorie