Renault Megane: Przyczepa

Renault Megane –> Rady praktyczne –> Przyczepa

Przed holowaniem należy ustawić skrzynię biegów w położeniu neutralnym, odblokować kolumnę kierownicy, a następnie zwolnić hamulec parkingowy.

W przypadku pojazdów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów, jeśli nie można ustawić dźwigni biegów w położeniu N, należy skontaktować się z autoryzowanym partnerem marki.

Odblokowanie kolumny kierownicy

Wprowadź klucz do włącznika zapłonu lub, zależnie od wersji pojazdu, trzymając kartę RENAULT, wciśnij na dwie sekundy przycisk uruchomienia silnika.

Ponownie ustawić dźwignię w położeniu neutralnym (położenie N w przypadku pojazdów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów).

Kolumna kierownicy zostaje odblokowana a funkcje dodatkowe są aktywne: można włączyć oświetlenie pojazdu (światło kierunkowskazu, stop...). Podczas jazdy nocą samochód musi być oświetlony.

Zależnie od wersji pojazdu, po zakończeniu holowania naciśnij dwa razy przycisk uruchomienia silnika (ryzyko rozładowania akumulatora).

Konieczne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów dotyczących holowania.

Jeśli Państwa pojazd jest pojazdem holującym, nie należy przekraczać masy holowanej przyczepy dopuszczalnej dla Państwa pojazdu (patrz paragraf "Masa" w rozdziale 6).

Holowanie pojazdu z automatyczną skrzynią biegów

Samochód należy przetransportować na lawecie lub holować z uniesionymi przednimi kołami.

W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość holowania pojazdu z czterema kołami stykającymi się z powierzchnią, wyłącznie przodem do kierunku jazdy, z dźwignią zmiany biegów ustawioną w położeniu neutralnym N, na odcinku nie dłuższym niż 80 km i z maksymalną prędkością 25 km/h.

Nie wyjmować kluczyka ze stacyjki podczas holowania.

Holowanie pojazdu z automatyczną skrzynią biegów


W przypadku, gdy dźwignia sterująca pozostaje zablokowana w położeniu P przy wciśniętym pedale hamulca, istnieje możliwość jej ręcznego zwolnienia.

W tym celu, należy odpiąć podstawę dźwigni, następnie włożyć narzędzie (sztywny trzpień) do szczeliny 1 i nacisnąć równocześnie przycisk 2, aż dźwignia się odblokuje.

Należy jak najszybciej skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.

Holowanie pojazdu z automatyczną skrzynią biegów


Używać wyłącznie punktów holowniczych z przodu 3 i z tyłu 6 (nie należy w żadnym wypadku używać półosi lub jakiejkolwiek innej części pojazdu)

Punkty te mogą być wykorzystywane jedynie do holowania pojazdu; w żadnym wypadku nie wolno posługiwać się nimi przy próbie bezpośredniego lub pośredniego podnoszenia samochodu.

Po wyłączeniu silnika układy wspomagania kierownicy i hamulców nie działają.

Dostęp do punktów holowniczych

Dostęp do punktów holowniczych


Przedni punkt holowniczy 3

Nacisnąć w strefie A i utrzymać nacisk, jednocześnie pociągnąć w strefie B, żeby otworzyć klapkę 4.

Tylny zaczep holowniczy 6

Nacisnąć w strefie C i utrzymać nacisk, jednocześnie pociągnąć w strefie D, żeby otworzyć klapkę 7.

Wkręcić ręcznie zaczep holowniczy 5 do oporu.

Używać wyłącznie zaczepu holowniczego 5 (zapoznać się z informacjami zamieszczonymi w części "Zestaw narzędzi" w rozdziale 5).

 • Należy używać sztywnego drążka holowniczego. W przypadku używania linki z włókien naturalnych lub sztucznych (jeżeli zezwalają na to przepisy) powinna istnieć możliwość zatrzymania holowanego pojazdu przy pomocy hamulca.
 •  Nie należy holować pojazdu, którego układ jezdny jest uszkodzony.
 •  Należy unikać szarpania podczas przyspieszania lub hamowania, które mogłoby spowodować uszkodzenie pojazdu.
 •  We wszystkich przypadkach prędkość nie powinna przekraczać 50 km/h.
 •  Nie należy pchać pojazdu jeśli kolumna kierownicy jest zablokowana.

 

Narzędzia muszą być zawsze unieruchomione w obudowie, w przeciwnym razie mogą wypaść z niej podczas hamowania.

  Pióro wycieraczki tylnej

  Pióro wycieraczki tylnej 4 Dźwignia w położeniu zatrzymania (wyłączona):  Podnieść ramię wycieraczki 6;  obr&oac ...

  Nieprawidłowości w działaniu

  Wskazówki zamieszczone w poniższej tabeli umożliwią Państwu samodzielne, szybkie i tymczasowe usunięcie usterki. Ze względu na bezpiecze ...

  Zobacz tez:

  Aerozole do naprawy przebitych opon i zestaw do pompowania opon
  Ze względu na specyficzne cechy zaworów, należy stosować wyłącznie elementy wyposażenia homologowane przez markę. Patrz punkt "Zestaw do pompowania opon" w rozdziale 5. Zmiana koła ponieważ system może podać rzeczyw ...

  Problemy z funkcją rozpoznawania fotelika dziecięcego
  Problem Możliwe przyczyny/ skutki i  rozwiązanie problemu Lampka kontrolna PASSENGER AIRBAG OFF na konsoli środkowej świeci się. Na fotelu pasażera jest zamontowany specjalny fotelik dziecięcy Mercedes-Benz, wyposaż ...

  Dzienno-nocne wewnętrzne lusterko wsteczne
  Regulację należy wykonać przed podjęciem jazdy - przed jej rozpoczęciem dźwignia lusterka musi być w położeniu dziennym. Pociągnąć dźwignię dzienno-nocnego lusterka wstecznego, aby zmniejszyć intensywność ...

  Categorie