
Należy często kontrolować poziom płynu, szczególnie w przypadku zauważenia najmniejszej nawet różnicy w skuteczności hamowania.
Kontrola poziomu jest wykonywana po wyłączeniu silnika, gdy samochód stoi na płaskim podłożu.
Poziom 2
Poziom płynu obniża się równocześnie ze zużywaniem się okładzin hamulcowych, jednak nie powinien on nigdy spadać poniżej znaku ostrzegawczego "MINI".
Jeśli chcecie Państwo sprawdzić stan zużycia tarcz i bębnów we własnym zakresie, należy zaopatrzyć się w dokumentację opisującą metodę kontroli dostępną u Autoryzowanych Partnerów lub na witrynie internetowej producenta.
| W razie zauważenia nadmiernego lub powtarzającego się spadku poziomu, należy udać się do Autoryzowanego Partnera marki. |
| W trakcie wykonywania napraw
w pobliżu silnika należy pamiętać,
że może być gorący. Ponadto, w każdej chwili, może włączyć się wentylator chłodnicy. Ryzyko obrażeń. |
Napełnianie
Każda naprawa układu hamulcowego wiąże się z koniecznością wymiany płynu hamulcowego, przeprowadzoną przez specjalistę.
Należy stosować wyłącznie płyn posiadający atest naszych służb technicznych (pochodzący z oryginalnie zamkniętej puszki).
Częstotliwość wymiany
Patrz książka przeglądów pojazdu.
| Przed każdą pracą w komorze silnika koniecznie wyłącz zapłon (odnieś się do punktu "Uruchamianie, wyłączanie silnika" w rozdziale 2). |
Problemy z oknem dachowym
Państwa pojazd może być wyposażony w okno dachowe
przesuwne lub w panoramiczne okno dachowe przesuwne. W niniejszym opisie
zastosowano pojęcie "okno dachowe", odnoszące się do obu wersji.
Problem: nie można zamknąć okna dachowego i nie
ma wid ...
Automatyczne ogrzewanie i klimatyzacja
Automatyczny układ klimatyzacji sterowany jest po
prostu przez ustawienie wymaganej temperatury.
Układ FATC (całkowicie automatyczna regulacja
temperatury) automatycznie steruje ogrzewaniem
i chłodzeniem w następujący sposób:
1. Wcisnąć przyc ...
Zmiana prędkości regulowanej
Istnieje możliwość zmiany zaprogramowanej
prędkości regulowanej poprzez kolejne
naciśnięcia włącznika 2 :
po stronie a (+), aby zwiększyć prędkość;
po stronie b (-), aby zmniejszyć prędkoś ...