Sygnały radiowe AM i FM wysyłane są z nadajników umieszczonych na terenie miasta i odbierane przez antenę radiową samochodu. Sygnał przekazywany jest następnie do radioodbiornika i wysyłany do głośników samochodu.
Gdy do pojazdu dociera silny sygnał radiowy, konstrukcja systemu audio zapewnia odtwarzanie dźwięku o możliwie najwyższej jakości. Jednak w niektórych przypadkach sygnał docierający do pojazdu może nie być silny i czysty. Może to być spowodowane czynnikami takimi jak odległość od nadajnika, bliskość innych nadajników o silnym sygnale, obecność budynków, mostów lub innych przeszkód.
Audycje nadawane w paśmie AM mogą być odbierane w dalszej odległości od nadajnika niż nadawane w paśmie FM. Jest to spowodowane tym, że audycje w paśmie AM nadawane są na niższych częstotliwościach. Te długie, o niskich częstotliwościach fale radiowe mogą rozchodzić się wzdłuż krzywizny Ziemi zamiast w linii prostej.
Ponadto zakrzywiają się wokół przeszkód, przez co zapewniają większy zasięg sygnału.
Sygnał FM nadawany jest z wysoką częstotliwością i nie zakrzywia się wraz z powierzchnią Ziemi. Z tego powodu sygnał w paśmie FM zaczyna zanikać w niewielkich odległościach od stacji nadawczej. Sygnał FM jest też łatwo zakłócany przez budynki, góry i inne przeszkody. Może to wywoływać warunki odsłuchu, stwarzające wrażenie problemów technicznych związanych z radioodbiornikiem.
Warunki te są normalne i nie wskazują na usterki radioodbiornika.
Zanikanie sygnału - W miarę oddalania się od stacji nadawczej sygnał słabnie i dźwięk zaczyna zanikać. W takim przypadku zaleca się wybór innej, silniejszej stacji.
Zakłócenia - Słaby sygnał FM lub duże przeszkody pomiędzy nadajnikiem a radioodbiornikiem mogą zakłócać sygnał, powodując występowanie szumów. Zmniejszenie poziomu tonów wysokich może zmniejszyć ten efekt do czasu ustąpienia zakłóceń.
Zmiana stacji - Gdy sygnał danej stacji FM słabnie, radioodbiornik może odbierać inny, silniejszy sygnał o zbliżonej częstotliwości. Wynika to z charakterystyki technicznej radioodbiornika, przewidującej dostrojenie do najsilniejszego sygnału.
W takim przypadku należy wybrać inną stację o silniejszym sygnale.
Zanikanie wielodrożne - Sygnały radiowe odbierane z różnych kierunków mogą powodować zakłócenia. Może to być spowodowane odbiorem sygnału bezpośredniego i odbitego z pochodzącego z tej samej stacji lub sygnałów z dwóch różnych stacji nadających na zbliżonych częstotliwościach. Jeżeli to nastąpi, do czasu poprawy sytuacji należy wybrać inną stację nadawczą.
Osłona przeciwsłoneczna, story
Osłona przeciwsłoneczna przednia
Opuścić osłonę przeciwsłoneczną 1 na
przednią szybę lub odpiąć ją i opuścić na
boczną szybę.
Lusterko wewnętrzne
Podnieść pokrywę 3.
Oświetlenie ...
Wskazówki dotyczące prawidłowego prowadzenia pojazdu
Nigdy nie wolno wyłączać biegu i jechać z pochyłości
"na luzie". Jest to bardzo niebezpieczne.
W jadącym samochodzie zawsze należy
mieć włączony bieg.
Nie nadużywać hamulców. Może to spowodować
ich pr ...
Wskazania DISTRONIC PLUS na wyświetlaczu
wielofunkcyjnym
Wskazówki ogólne
W menu Asysta więcej komputera pokładowego można
wybrać grafikę systemów.
Wskazania przy wyłączonym układzie DISTRONIC PLUS
Ustawić w komputerze pokładowym funkcję Grafika
systemów&n ...