Zapinanie pasa: Aby zapiąć pas bezpieczeństwa, należy wyciągnąć go ze zwijacza i wcisnąć metalowy zaczep (1) w klamrę (2). Zapięciu pasa towarzyszy charakterystyczny szczęk zapadki klamry.
Właściwa długość ramieniowego odcinka pasa zostaje ustawiona automatycznie jedynie pod warunkiem uprzedniego ręcznego wyregulowania części biodrowej w taki sposób, aby ściśle przylegała do bioder. Przy powolnym pochylaniu się pasażera do przodu, pas będzie się wyciągał pozwalając na wykonanie ruchów. W razie nagłego hamowania lub zderzenia pas zostanie zablokowany.
Pas zostanie zablokowany również podczas zbyt szybkiego pochylenia się do przodu.
UWAGA
W przypadku problemu z wyciągnięciem pasa ze zwijacza, należy silnie pociągnąć za pas, a następnie puścić go. Umożliwi to łatwe rozwinięcie pasa.
W celu uzyskania maksymalnej wygody i bezpieczeństwa można ustawić wysokość zamocowania zaczepu odcinka ramieniowego pasa bezpieczeństwa w jednym z 4 położeń.
Jeżeli pas bezpieczeństwa znajduje się zbyt blisko szyi, nie zostanie zapewniona najskuteczniejsza ochrona. Ramieniowy odcinek pasa powinien przebiegać przez pierś w połowie długości ramienia jak najbliżej drzwi. W żadnym wypadku nie może jednak opinać szyi.
W celu wyregulowania wysokości zamocowania zaczepu pasa należy obniżyć lub podwyższyć uchwyt regulacji wysokości, ustawiając go w odpowiednim położeniu.
Aby podnieść uchwyt regulacji wysokości, należy go pociągnąć do góry (1). Aby obniżyć uchwyt, należy pchnąć go w dół (3), jednocześnie naciskając przycisk (2).
W celu zablokowania zaczepu w odpowiednim położeniu należy zwolnić przycisk. Aby upewnić się, czy zaczep pasa jest zablokowany, należy spróbować przesunąć go w górę lub w dół.
OSTRZEŻENIE
OSTRZEŻENIE
Biodrowy odcinek pasa bezpieczeństwa należy umieścić jak najniżej na biodrach, a nie w talii. Jeżeli biodrowy odcinek pasa umieszczony jest zbyt wysoko w talii, zwiększa niebezpieczeństwo odniesienia obrażeń w razie wypadku. Oba ramiona nie powinny jednocześnie znajdować się pod lub nad pasem. Jedno ramię powinno znajdować się nad pasem, a drugie pod nim, tak jak przedstawiono na rysunku.
Nigdy nie wolno umieszczać pasa pod ramieniem bliższym drzwi.
Odpinanie pasa: Pas odpina się, naciskając przycisk (1) w klamrze.
Po odpięciu pas powinien zostać samoczynnie wciągnięty przez zwijacz.
Jeżeli to nie nastąpi, należy sprawdzić, czy pas nie jest skręcony, i ponowić próbę.
Lampka ostrzegawcza niezapiętych pasów bezpieczeństwa tylnych foteli (opcja)
Koło zapasowe/ dojazdowe koło zapasowe "Minispare"
Koło zapasowe lub koło dojazdowe "Minispare"
znajduje się w schowku pod podłogą bagażnika/ przestrzeni bagażowej.
Limuzyna: Podnieść podłogę bagażnika do
góry więcej.
Wersja kombi: Odchylić podłog ...
Spryskiwacze reflektorów
Przy włączonych reflektorach
W pojazdach posiadających takie wyposażenie,
przy pracującym silniku przytrzymać
dźwignię 1 do siebie około 2 sekundy, co
uruchomi spryskiwacze reflektorów równocześnie
ze spryskiwaczem szyby.
Sp ...
Wersja 4-drzwiowa
W zależności od wersji pojazdu istnieją
różne sposoby obsługi pokrywy bagażnika:
za pomocą zewnętrznego elementu sterującego
pokrywy bagażnika;
przez funkcję "wolne ręce".
Przy otwieraniu lub zamyk ...