Hyundai i30: Biodrowy/ramieniowy pas bezpieczeństwa

Hyundai i30 –> System bezpieczeństwa samochodu –> Pasy bezpieczeństwa –> System pasów bezpieczeństwa –> Biodrowy/ramieniowy pas bezpieczeństwa

Biodrowy/ramieniowy pas bezpieczeństwa


Zapinanie pasa: Aby zapiąć pas bezpieczeństwa, należy wyciągnąć go ze zwijacza i wcisnąć metalowy zaczep (1) w klamrę (2). Zapięciu pasa towarzyszy charakterystyczny szczęk zapadki klamry.

Właściwa długość ramieniowego odcinka pasa zostaje ustawiona automatycznie jedynie pod warunkiem uprzedniego ręcznego wyregulowania części biodrowej w taki sposób, aby ściśle przylegała do bioder. Przy powolnym pochylaniu się pasażera do przodu, pas będzie się wyciągał pozwalając na wykonanie ruchów. W razie nagłego hamowania lub zderzenia pas zostanie zablokowany.

Pas zostanie zablokowany również podczas zbyt szybkiego pochylenia się do przodu.

UWAGA

W przypadku problemu z wyciągnięciem pasa ze zwijacza, należy silnie pociągnąć za pas, a następnie puścić go. Umożliwi to łatwe rozwinięcie pasa.

Biodrowy/ramieniowy pas bezpieczeństwa


W celu uzyskania maksymalnej wygody i bezpieczeństwa można ustawić wysokość zamocowania zaczepu odcinka ramieniowego pasa bezpieczeństwa w jednym z 4 położeń.

Jeżeli pas bezpieczeństwa znajduje się zbyt blisko szyi, nie zostanie zapewniona najskuteczniejsza ochrona. Ramieniowy odcinek pasa powinien przebiegać przez pierś w połowie długości ramienia jak najbliżej drzwi. W żadnym wypadku nie może jednak opinać szyi.

W celu wyregulowania wysokości zamocowania zaczepu pasa należy obniżyć lub podwyższyć uchwyt regulacji wysokości, ustawiając go w odpowiednim położeniu.

Aby podnieść uchwyt regulacji wysokości, należy go pociągnąć do góry (1). Aby obniżyć uchwyt, należy pchnąć go w dół (3), jednocześnie naciskając przycisk (2).

W celu zablokowania zaczepu w odpowiednim położeniu należy zwolnić przycisk. Aby upewnić się, czy zaczep pasa jest zablokowany, należy spróbować przesunąć go w górę lub w dół.

OSTRZEŻENIE

  • Sprawdzić, czy zaczep ramieniowego odcinka pasa jest zablokowany na właściwej wysokości. Nigdy nie prowadzić ramieniowego odcinka pasa przez szyję lub twarz. Nieprawidłowo założone pasy bezpieczeństwa mogą spowodować poważne obrażenia ciała podczas wypadku.
  • Zaniechanie wymiany pasów bezpieczeństwa po wypadku może spowodować pozostawienie uszkodzeń w ich zespole. W rezultacie podczas następnej kolizji pasy nie zapewnią dostatecznej ochrony, czego efektem mogą być obrażenia ciała lub śmierć. Dlatego po kolizji należy jak najszybciej wymienić pasy bezpieczeństwa.

Biodrowy/ramieniowy pas bezpieczeństwa


OSTRZEŻENIE

Biodrowy odcinek pasa bezpieczeństwa należy umieścić jak najniżej na biodrach, a nie w talii. Jeżeli biodrowy odcinek pasa umieszczony jest zbyt wysoko w talii, zwiększa niebezpieczeństwo odniesienia obrażeń w razie wypadku. Oba ramiona nie powinny jednocześnie znajdować się pod lub nad pasem. Jedno ramię powinno znajdować się nad pasem, a drugie pod nim, tak jak przedstawiono na rysunku.

Nigdy nie wolno umieszczać pasa pod ramieniem bliższym drzwi.

Biodrowy/ramieniowy pas bezpieczeństwa


Odpinanie pasa: Pas odpina się, naciskając przycisk (1) w klamrze.

Po odpięciu pas powinien zostać samoczynnie wciągnięty przez zwijacz.

Jeżeli to nie nastąpi, należy sprawdzić, czy pas nie jest skręcony, i ponowić próbę.

    Lampka ostrzegawcza niezapiętych pasów bezpieczeństwa tylnych foteli (opcja)

    Jeżeli pas biodrowy/ramieniowy nie jest zapięty w chwili włączenia zapłonu (silnik nie pracuje) odpowiednia lampka ostrzegawcza niezapiętego pa ...

    Pas biodrowy (opcja)

    Zapinanie pasa: W celu zapięcia 2-punktowego statycznego pasa bezpieczeństwa należy wcisnąć metalowy zaczep w klamrę. Zapędu pasa towarzys ...

    Zobacz tez:

    Odpowiedzialność producenta za niezgodność towaru z umową
    Należy przestrzegać wskazówek zawartych w niniejszej instrukcji obsługi dotyczących prawidłowej eksploatacji pojazdu oraz możliwych uszkodzeń pojazdu. Uszkodzenia pojazdu, powstałe w wyniku świadomego naruszenia tych wskazó ...

    Uzupełnianie układu spryskiwaczy szyb i układu zmywania reflektorów
    OSTRZEŻENIENiektóre elementy w komorze silnika, np. silnik, chłodnica i elementy układu wydechowego, mogą nagrzewać się do wysokiej temperatury. Wykonywanie czynności w komorze silnika wiąże się z niebezpieczeństwem obr ...

    Włączanie i wyłączanie
    OSTRZEŻENIEW przypadku ponownego włączenia ogrzewania fotela poduszka i oparcie fotela mogą być bardzo gorące. W przypadku ograniczonego odczuwania temperatury lub ograniczonej możliwości reakcji na podwyższone temperatury może mie ...

    Categorie