Zapinanie pasa: Aby zapiąć pas bezpieczeństwa, należy wyciągnąć go ze zwijacza i wcisnąć metalowy zaczep (1) w klamrę (2). Zapięciu pasa towarzyszy charakterystyczny szczęk zapadki klamry.
Właściwa długość ramieniowego odcinka pasa zostaje ustawiona automatycznie jedynie pod warunkiem uprzedniego ręcznego wyregulowania części biodrowej w taki sposób, aby ściśle przylegała do bioder. Przy powolnym pochylaniu się pasażera do przodu, pas będzie się wyciągał pozwalając na wykonanie ruchów. W razie nagłego hamowania lub zderzenia pas zostanie zablokowany.
Pas zostanie zablokowany również podczas zbyt szybkiego pochylenia się do przodu.
UWAGA
W przypadku problemu z wyciągnięciem pasa ze zwijacza, należy silnie pociągnąć za pas, a następnie puścić go. Umożliwi to łatwe rozwinięcie pasa.
W celu uzyskania maksymalnej wygody i bezpieczeństwa można ustawić wysokość zamocowania zaczepu odcinka ramieniowego pasa bezpieczeństwa w jednym z 4 położeń.
Jeżeli pas bezpieczeństwa znajduje się zbyt blisko szyi, nie zostanie zapewniona najskuteczniejsza ochrona. Ramieniowy odcinek pasa powinien przebiegać przez pierś w połowie długości ramienia jak najbliżej drzwi. W żadnym wypadku nie może jednak opinać szyi.
W celu wyregulowania wysokości zamocowania zaczepu pasa należy obniżyć lub podwyższyć uchwyt regulacji wysokości, ustawiając go w odpowiednim położeniu.
Aby podnieść uchwyt regulacji wysokości, należy go pociągnąć do góry (1). Aby obniżyć uchwyt, należy pchnąć go w dół (3), jednocześnie naciskając przycisk (2).
W celu zablokowania zaczepu w odpowiednim położeniu należy zwolnić przycisk. Aby upewnić się, czy zaczep pasa jest zablokowany, należy spróbować przesunąć go w górę lub w dół.
OSTRZEŻENIE
OSTRZEŻENIE
Biodrowy odcinek pasa bezpieczeństwa należy umieścić jak najniżej na biodrach, a nie w talii. Jeżeli biodrowy odcinek pasa umieszczony jest zbyt wysoko w talii, zwiększa niebezpieczeństwo odniesienia obrażeń w razie wypadku. Oba ramiona nie powinny jednocześnie znajdować się pod lub nad pasem. Jedno ramię powinno znajdować się nad pasem, a drugie pod nim, tak jak przedstawiono na rysunku.
Nigdy nie wolno umieszczać pasa pod ramieniem bliższym drzwi.
Odpinanie pasa: Pas odpina się, naciskając przycisk (1) w klamrze.
Po odpięciu pas powinien zostać samoczynnie wciągnięty przez zwijacz.
Jeżeli to nie nastąpi, należy sprawdzić, czy pas nie jest skręcony, i ponowić próbę.
Lampka ostrzegawcza niezapiętych pasów bezpieczeństwa tylnych foteli (opcja)
Sposób użycia
Istnieją dwa sposoby blokowania/odblokowania
zamków pojazdu:
karta RENAULT w trybie "wolne ręce";
karta RENAULT w trybie zdalnego sterowania.
Karty RENAULT nie wolno chować w
miejscu, gdzie może mieć kontakt z
innymi urz ...
Elementy sterujące
Elementy sterujące A
Nacisnąć w strefie 14, aby uzyskać dostęp
do elementów sterujących ekranu wielofunkcyjnego
Obecność elementów sterujących
opisanych w dalszej części zależy od
wersji pojazdu.
i 7 Usta ...
Konserwacja obręczy kół z lekkiego
stopu
Obręcze kół z lekkiego stopu pokryte są przezroczystym
preparatem ochronnym.
Do not use any abrasive cleaner. polishing
compound, solvent, or wire brushes on aluminum
wheels. Ich użycie może doprowadzić do
zadrapań lub uszkodzenia powłoki.
...