System wykrywa znaki przy drodze i wyświetla ograniczenia prędkości.
Wykorzystuje głównie informacje pochodzące z kamery 1 zamontowanej na przedniej szybie za lusterkiem wstecznym.
Uwaga: Należy uważać na to, aby przednia szyba nie była niczym zasłonięta (brud, lód, śnieg itp.).
System wykorzystuje również informacje przekazywane przez system nawigacji w pojazdach, które są w niego wyposażone.
Kiedy ogranicznik prędkości jest aktywny, istnieje możliwość dostosowania zadanej ograniczonej prędkości do prędkości wyświetlanej przez system.
W przypadku przekroczenia prędkości ograniczonej zmienia się sposób wyświetlania znaku (znaki stają się czerwone lub kółko wokół znaku zaczyna migać), aby o tym poinformować.
| W pojazdach posiadających takie wyposażenie niektóre informacje pojawiają się na wyświetlaczu przeziernym. |
Gdy pojazd wyposażony w system nawigacji porusza się po kraju, w którym jednostki prędkości różnią się od jednostek używanych przez pojazd, system wyświetla ograniczenia prędkości w jednostkach obowiązujących w tym kraju oraz prędkość przeliczoną na jednostki używane przez tablicę wskaźników.
W krajach, w których prędkość jest dodatkowo ograniczana w czasie deszczu na niektórych rodzajach dróg, system może zmienić prędkość ograniczoną po kilku sekundach używania wycieraczek na przedniej szybie. Dotyczy to pojazdów wyposażonych w system nawigacji.
Szczególne sytuacje
System nie uwzględnia ograniczeń wyjątkowych, takich jak ograniczenia w dni najwyższego zanieczyszczenia powietrza.
Wspomaganie nagłego
hamowania
System ten stanowi uzupełnienie układu
ABS, który przyczynia się do skrócenia drogi
hamowania.
Zasada działania
System umożliwia wykrycie sytuacji wymagającej
nagłego hamowania. W takim przypadku
zostaje natychmiast włączona maksymalna ...
Ważne zasady bezpieczeństwa
OSTRZEŻENIEDłuższy kontakt łatwopalnych materiałów, np.
suchych liści, trawy lub gałęzi z gorącymi elementami układu wydechowego
lub strumieniem spalin może być przyczyną pożaru. Istnieje
niebezpiecze ...
Ustawienie ciśnienia w
ogumieniu
Ciśnienie w ogumieniu należy regulować
przy zimnych oponach (wartości sprawdzić
na naklejce znajdującej się na krawędzi
drzwi kierowcy). W przypadku gdy nie ma
możliwości sprawdzenia ciśnienia w zimnych
oponach, zalecane ciśnienie nale ...