Mercedes-Benz Klasa C: Wskazówki dotyczące rozmieszczania bagażu

Mercedes-Benz Klasa C –> Przewóz bagażu i porady –> Wskazówki dotyczące rozmieszczania bagażu
OSTRZEŻENIE

W przypadku niezabezpieczenia lub niewystarczającego zabezpieczenia przedmiotów, bagażu lub ładunku może dojść do ich przesuwania się, przewrócenia lub rozrzucenia, co może być przyczyną obrażeń pasażerów. Istnieje ryzyko obrażeń, w szczególności podczas manewrów hamowania lub gwałtownej zmiany kierunku jazdy!

Przedmioty należy zawsze umieszczać w taki sposób, aby nie mogły się przemieszczać. Przed rozpoczęciem jazdy należy zabezpieczyć przedmioty, bagaż lub ładunek przed przemieszczaniem się lub przewróceniem.

 

OSTRZEŻENIE

Silniki spalinowe emitują trujące gazy np. tlenek węgla. Jeśli klapa bagażnika/ klapa tylna jest otwarta przy pracującym silniku, w szczególności podczas jazdy, spaliny mogą się przedostać do wnętrza pojazdu. Istnieje ryzyko zatrucia!

Przed otworzeniem klapy bagażnika/ klapy tylnej należy zawsze wyłączyć silnik. Nigdy nie należy jeździć z otwartą klapą bagażnika/ klapą tylną

Stateczność pojazdu podczas jazdy zależy w dużym stopniu od rozmieszczenia bagażu. Przy rozmieszczaniu i transportowaniu bagażu należy przestrzegać następujących wskazówek:

  • Masa bagażu, łącznie z przewożonymi osobami, nie może przekroczyć dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu oraz dopuszczalnego obciążenia osi pojazdu.

  • Przewożone przedmioty powinny być z zasady umieszczane w bagażniku lub przestrzeni bagażowej.

  • Ciężki bagaż należy umieszczać w bagażniku w taki sposób, aby największe obciążenie znajdowało się jak najniżej i jak najbliżej przodu.

  • Bagaż nie powinien wystawać powyżej górnych krawędzi oparć foteli.

  • Bagaż powinien być zawsze dosunięty do oparć foteli przednich lub tylnych. Należy przy tym zwrócić uwagę, aby oparcia foteli były prawidłowo zablokowane.

  • W miarę możliwości należy zawsze przewozić bagaż za niezajętymi fotelami.

  • Do transportowania ładunku i bagażu należy stosować zaczepy do mocowania bagażu i siatki mocujące.

  • Zaczepy do mocowania bagażu oraz elementy mocujące powinny być dostosowane do masy i wielkości ładunku.

  • W przypadku transportu przedmiotów w przestrzeni bagażowej należy zawsze montować roletę podwójną (osłona przestrzeni bagażowej i siatka zabezpieczająca).

  • Należy zawsze zabezpieczać bagaż dostatecznie mocnymi i odpornymi na przecieranie się taśmami lub linkami. Ostre krawędzie należy zabezpieczać amortyzującymi podkładkami.

Wyposażenie do mocowania ładunku można nabyć w fachowym serwisie, np. w ASO Mercedes-Benz.

    Warto wiedzieć

    Niniejsza instrukcja obsługi opisuje wszystkie modele, elementy wyposażenia seryjnego i dodatkowego Państwa pojazdu, które były dostępne ...

    Schowki

    ...

    Zobacz tez:

    Demontaż i przechowywanie koła zapasowego
    Odkręcić nakrętkę mocującą koło zapasowe w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Zamontować koło w odwrotnej kolejności do demontażu. Aby zapobiec grzechotaniu koła zapasowego i narzędzi w czasie jazdy, na ...

    Wysokociśnieniowy agregat myjący
    OSTRZEŻENIEStrumień wody z dyszy o okrągłym przekroju (frez do brudu) może spowodować niewidoczne zewnętrznie uszkodzenia opon lub elementów podwozia. Uszkodzone w ten sposób komponenty mogą nieoczekiwanie ulec awarii. Istnieje ...

    Przejście funkcji do trybu czuwania
    Działanie funkcji ogranicznika prędkości zostaje wstrzymane po naciśnięciu przełącznika 4 (O). W takim przypadku prędkość ograniczona zostaje zapisana w pamięci, a na tablicy wskaźników pojawia się komunikat "W pam ...

    Categorie