Dzieci, które są za duże na bezpieczny fotelik, powinny być przewożone na tylnym siedzeniu i mieć założone ramieniowo-biodrowe pasy bezpieczeństwa.
Biodrowa część pasa bezpieczeństwa powinna być wygodnie zapięta na biodrach, możliwie jak najniżej. Od czasu do czasu należy sprawdzać ułożenie pasa, bowiem ruchy dziecka mogą spowodować jego przesunięcie. W razie wypadku dzieci są najbezpieczniejsze, jeżeli są unieruchomione w specjalnym systemie zabezpieczającym na tylnym siedzeniu. Jeżeli konieczne jest przewiezienie na przednim siedzeniu większego dziecka (powyżej 12. roku życia), musi być ono przypięte pasem ramieniowo-biodrowym, a fotel powinien być przesunięty maksymalnie do tyłu. Dzieci poniżej 12. roku życia powinny być przewożone unieruchomione na tylnym siedzeniu.
NIGDY nie wolno przewozić dziecka w wieku poniżej 12 lat na przednim fotelu. NIGDY nie wolno umieszczać na przednim fotelu pojazdu fotelika dziecięcego skierowanego do tyłu.
Jeżeli część ramieniowa pasa bezpieczeństwa dotyka szyi lub twarzy dziecka, należy spróbować umieścić dziecko bliżej środka pojazdu. Jeżeli część ramieniowa pasa nadal dotyka twarzy lub szyi dziecka, powinno ono zająć miejsce w bezpiecznym foteliku dziecięcym.
OSTRZEŻENIE Ramieniowe odcinki pasa bezpieczeństwa i dzieci
Kobiety w ciąży
W celu zmniejszenia ryzyka odniesienia obrażeń w razie wypadku kobietom w ciąży zaleca się stosowanie pasów bezpieczeństwa. Podczas używania pasa bezpieczeństwa biodrowa część pasa powinna być umieszczona możliwie nisko na biodrach, a nie w poprzek brzucha. Aby uzyskać szczegółowe zalecenia, należy skonsultować się z lekarzem.
Osoba ranna
Podczas przewożenia osoby rannej powinno się używać pasów bezpieczeństwa. W razie potrzeby należy skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać dodatkowe zalecenia.
Pas wyłącznie dla jednej osoby
Dwie osoby (dotyczy to także dzieci) nigdy nie powinny wspólnie używać jednego pasa bezpieczeństwa, poneważ w razie wypadku może to zwiększyć zakres obrażeń.
Zaczepy do mocowania (do prze wożenia pojazdu na platformie) (opcja)
OSTRZEŻENIE
Nie używać do holowania zaczepów znajdujących
się pod przednią częścią pojazdu.
Zaczepy te przeznaczone są WYŁĄCZNIE
do mocowania pojazdu na czas transportu.
Jeżeli te zaczepy użyte zostaną do ...
Jak działa system audio w samochodzie
Sygnały radiowe AM i FM wysyłane są z nadajników
umieszczonych na terenie miasta i odbierane przez
antenę radiową samochodu. Sygnał przekazywany
jest następnie do radioodbiornika i wysyłany do głośników
samochodu.
Gdy do poja ...
Wyłączenie systemu ISG (Wyłączanie i uruchamianie silnika na biegu jałowym)
System ISG można tymczasowo wyłączyć przez
naciśnięcie przycisku ISG OFF. Po naciśnięciu
przycisku ISG OFF zapali się umieszczona na nim
lampka. System ISG zostanie uruchomiony po
ponownym wciśnięciu przycisku ISG OFF, co spowoduje
zga& ...